Gyopáros Alpár ismertetése szerint a program minden településre eljutott, eddig 12 ezer nyertes pályázatot hirdettek ki, és 130 milliárd forintot fizettek ki a nyerteseknek.
 
A hazai forrásból finanszírozott Magyar Falu Program rugalmas, gyors és folyamatosan bővülő program, amelynek eredményeként javul a vidéken élők életminősége, és az elmúlt két évben ezer kistelepülésen növekedett a népességszám - tette hozzá a kormánybiztos.
 
"Nem volt ez mindig így" - utalt Gyopáros Alpár a 2010-et megelőző időszakra, amikor a baloldal szerinte "tudatos vidékromboló politikát" folytatott: bezártak iskolákat, óvodákat, kispostákat, megszüntettek vasútvonalakat, összevontak Volánbusz-járatokat, és eladósították a településeket.
 
A Fidesz-KDNP kormány ezzel szemben előbb átvállalta az adósságállományukat, nekilátott a gazdaságfejlesztésnek, a Magyar Falu Program keretében pedig a helyi igényekhez igazodva támogatja a kistelepüléseken élőket. A kormánybiztos utalt rá, hogy minden évben bővítik a kedvezményezettek körét, és amennyiben bizalmat kapnak, 2022 után is folytatódik, illetve bővül majd a program.
 
Gyopáros Alpár felsorolása szerint a falusi csokot már több mint 20 ezer család igényelte 100 milliárd forintot meghaladó értékben, 2019 és 2022 között felújítottak, illetve felújítanak háromezer kilométer mellékutat, és a jövő évi költségvetés alapján jövőre további ezerötszáz kilométer út felújítása kezdődhet meg.
 
Vitányi István (Fidesz), a térség országgyűlési képviselője azt mondta, a választókerületéhez tartozó 41 településen mindenütt látszik a fejlődés. A legfontosabbnak azt nevezte, hogy ma már "városban vagy faluban lakni nem életminőség, hanem életstílus választás" kérdése.
 
A kormánypárti politikus elmondta: a Magyar Falu Program keretében választókerületében 214 nyertes pályázattal több mint kétmilliárd forint értékű fejlesztés valósult meg.
 
Gara Péter (független), Bakonszeg polgármestere utalt rá, hogy a településük korábban önerő híján nem tudott fejleszteni, a 100 százalékos támogatottságú Magyar Falu Program keretében azonban jelentős beruházások valósulhatnak meg. Példaként említette az egészségház 30 millió forintos fejlesztését, a civil szervezetek 300 milliós támogatását, a templomfelújítást és a helyi önkormányzati zöldség-gyümölcs feldolgozó bővítésének tervét.